Patrulis – vienas garsiausių ir sunkiausiai užtarnaujamų Lietuvos kariuomenės antsiuvų, įteikiamas sėkmingai baigusiems Patrulio kursą – 9 savaičių trukmės mokymus Lietuvos kariuomenės žvalgams. Visi Patrulio antsiuvo nešiotojai vieningai sutaria – jei esi psichologiškai neatsparus, fizinė ištvermė tavęs neišgelbės. Šis kursas Lietuvos kariuomenėje laikomas vienu sudėtingiausių. Ką reiškia nueiti dešimtis kilometrų nepaisant to, kad ankstyvas pavasaris ir lyja jau antra savaitė, o pūslėmis padengtos pėdos sminga į purvą, nes ant pečių – 30 kilogramų sverianti kuprinė, iki galo žino tik kursą įveikusieji kariai.
Orientuotis miškingoje vietovėje, nerti, plaukti, lipti, leistis, plūduriuoti, eiti, šaudyti, bėgti, rinkti informaciją ir kitaip ruoštis užduoties atlikimui yra tik labai maža dalis to, ką tenka patirti žvalgams Patrulio kurso metu.
Ne tik traumos, bet ir motyvacijos trūkumas neretai tampa priežastimi nutraukti kursą. Tik stipriausi įveikia aktyviąją fazę, nuovargį, o svarbiausia – save.
Šį kursą fotografuoju tiek, kiek jau esu KAS sistemoje – 5 metus ir tik dabar, dar pradėjusi šiek tiek ir filmuoti supratau, kad jau beveik viskas padaryta. Pasiekiau savo – fiksavau šį kursą nuo pradžios iki pabaigos, o dėl tam tikrų priežasčių, paskutinių trijų kadrų teko laukti net pusę metų. Dalinuosi reportažu, kuris laiko ir jėgų prasme ‘kainavo’ daugiausiai, užtat 2016 m. nudžiugino Auksiniu kadru Lietuvos spaudos fotografijos konkurse, reportažo kategorijoje. Pirmas, gerokai prisvilęs video blynas iš vėlesniais metais vykusio PK – čia.